farbaJESTEŚMY JEDYNYM SALONEM NA ŚLĄSKU UŻYWAJĄCYM FARB, KTÓRE NIE NISZCZĄ  WŁOSÓW I ZABEZPIECZAJĄ SKÓRĘ GŁOWY

KLASS COLOR: Terapeutyczna koloryzacja nowej generacji.

Nowy sposób na piękne, zdrowe włosy.

 

Klass Color Kapyderm jest nową generacja koloryzacji. Kolory natury. Kapyderm wprowadza ten produkt na rynek po 7 latach badań i testów dermotrychologicznych.  Klass Color jest farbą emulsyjną, która traktuje włosy i skórę głowy bardzo delikatnie. Jest to lecznicza dermotrychologiczna farba emulsyjna, która jest łatwa w nakładaniu i dociera do środka włosa. Łatwa aplikacja i proste zmywanie farby. Farba ma odczyn kwaśny pH 5.5 . Nie niszczy włosa ani nie podrażnia skóry głowy. Pokrywa całkowicie siwe włosy, nie pozostawiając refleksów ani żadnych przebarwień. Nakładana na porowate włosy zapewnia długotrwały efekt koloryzacji bez konieczności wcześniejszej pigmentacji włosów. Gwarantujemy 80% bardziej długotrwały efekt.  Utleniacz występuje w kremie, jest łatwy w nakładaniu i nie niszczy ani struktury włosa, ani skóry. Naturalne składniki zapewniają głębokie nawilżenie zarówno włosom, jak i skórze głowy. Jednocześnie nadają włosom piękny blask. Kwaśne (pH 5/5,5) ColourKlassColos + H2O2 + emulsja balsamiczna na bazie kolagenu

 

AMONIAK fakty i mity:

Farby do włosów potrzebują  składników umożliwiających im efektywnego działania tj.  pozwalających na wprowadzenie i zagnieżdżenie się  nowemu pigmentowi w środku włosa.     W  praktyce nie istnieje więc farba, która nie potrzebuje zarówno utleniacza jak i  nośnika do pigmentu. O ile sam utleniacz nie budzi tylu kontrowersji, to  nośnik – jak najbardziej.  W tradycyjnych, dotychczas produkowanych farbach  funkcję nośnika pełnił  amoniak.  Ostatnio na rynku pojawiły się szeroko reklamowane farby bez amoniaku. Producenci reklamują te nowości jako pielęgnujące włosy, nie wnikające w ich wewnętrzną strukturę, nie niszczące ich. To mit, ponieważ  działanie obydwu rodzajów produktów farb  i reakcje zachodzące podczas samego procesu farbowania, są takie same. Farba do włosów bez amoniaku  zawiera inne substancje, które pełnią taką samą funkcję jak amoniak. Najczęściej składnikiem zastępującym amoniak jest  monoetyloamina (MEA), która tylko z pozoru nie wywołuje negatywnych skutków. Amoniak zawarty w farbach ma na celu rozpulchnić włos, odchylić łuski by mógł wniknąć we włos nowy pigment. Sole amonowe MEA  robią dokładnie to samo.  Coś przecież musi umożliwić wniknięcie pigmentu, by trwale zmienić kolor.

    Zaletą farb z solami amonowymi zamiast amoniaku jest praktycznie brak zapachu i nie podrażnianie skóry. Amoniak jest gazem i ma każdemu chyba znany duszący i nieprzyjemny zapach. Farby z MEA natomiast są niemal całkowicie bezwonne, bo sól nie posiada zapachu. Jednak to, że nie czuć zapachu, nie znaczy, że nie ulatniają się inne również szkodliwe dla zdrowia substancje lotne. Farba bez amoniaku rzeczywiście jest pozbawiona specyficznego, nieprzyjemnego zapachu podrażniającego układ oddechowy i skórę. Jednak  trudniej jest ją usunąć (zmyć)  z włosów po farbowaniu, co może powodować narażanie ich na dłuższy czas oddziaływania MEA. Skutki działania mogą być zatem takie same, jakie daje amoniak, tylko przesunięte w czasie. Sole amonowe nie powodują tak częstych uczuleń jak amoniak (pęcherze, swędzenie, pieczenie, ranki), ale za to mogą być przyczyną wypadania włosów. Zmniejszają przetłuszczanie  się skóry głowy, ale to często efekt upośledzenia produkcji gruczołów łojowych, które zapychają się głębiej, a w rezultacie włos wypada.

 Amoniak z racji tego, że jest substancją lotną, szybko wyparuje. Działa we wnętrzu włosa  do 40 minut i znika, wyparowuje, nie pozostając dłużej we włosie niż to konieczne. Nie pozostawia po sobie śladu. Rzeczywiście powoduje rozchylenie łusek włosa i w efekcie szorstkość, ale dzięki specjalnej pielęgnacji, łuski można bardzo szczelnie domknąć. Sole amonowe natomiast kumulują się we włosie i to jest ich największa wada, gdyż monoetyloamina, nie posiada samodzielnej zdolności do znikania. Pozostaje wewnątrz włosa nawet do dwudziestu czterech dni, drążąc go od środka. Ponadto MEA potrzebuje dużo większego stężenia niż amoniak, przez co działa dużo silniej na włosy, zwłaszcza podczas ich rozjaśniania. Długotrwałe stosowanie farby bezamoniakowej powoduje stały powolny rozpad włosa od środka. Na początku proces rozpulchnienia i  pęcznienia włosów daje wrażenia, że  są grubsze, i że jest ich więcej. To jednak bywa wstępem  do kłopotów z ich  rozdwajaniem i wypadaniem.   Oznacza to, że farby z MEA  najlepiej stosować w koloryzacjach półtrwałych, które tylko w połowie wnikają do struktury włosa nie rozjaśniając  go a jedynie od razu pigmentując , przez co kolory są dużo żywsze.  Poleca się więc stosować bez amoniaku raz na jakiś czas, tylko do odświeżania koloru.

farby Klass Color

    Ważną informacją jest, że farby z zawartością amoniaku lepiej pokrywają siwe włosy, bo amoniak szybko i mocno rozchyla łuski, a co za tym idzie, lepiej rozprowadza pigment.  Dzięki temu kolor dłużej utrzymuje się na włosach.  Z kolei sole amonowe zawarte w farbach bez amoniaku muszą działać znacznie dłużej. Uzyskany kolor jest zazwyczaj dużo ciemniejszy niż po amoniaku, szybciej się wypłukuje przez co słabiej pokrywa siwe włosy.

    Zastosowanie farby z  amoniakiem czy MEA należy rozważyć,  głęboko się nad tym zastanawiając. Wielu stylistów do trwałych koloryzacji stosuje jednak amoniak, zabezpieczając odpowiednio skórę klientek przed poparzeniem. Dbają także o to, aby minimalizować zapach amoniaku, przez co podczas farbowania nie jest aż tak odczuwalny. Z całą pewnością obydwie metody mają swoje zalety, ale jak zawsze należy brać pod uwagę nie tylko zakusy reklam, ale przede wszystkim indywidualne preferencje każdej klientki oraz przede wszystkim,  każdego rodzaju włosa.  Dlatego też podczas decydowania się na pierwszą koloryzację lub chęć wypróbowania nowego odcienia, poleca się wizytę u specjalisty, który odpowiednio doradzi i  nie zniszczy włosów. Specjalisty, od którego wyjdzie się z piękną czupryną i uśmiechem na twarzy.

    Styliści w przeważającej większości mają swoich „farbianych” faworytów.  W  ceniących klienta salonach nie są nimi popularne marki farb do włosów, a właśnie te unikalne, profesjonalne farby do włosów. I to niekoniecznie te najdroższe, lecz po prostu przetestowane na wielu  zadowolonych z efektu klientkach.